Денис Шмигаль: Угода з Великою Британією дозволить спрямувати понад $3 млрд на оборону

Безпекова угода між Україною та Великою Британією передбачає співробітництво у всіх сферах: на землі, в повітрі, на морі, в політичному та кіберпросторі.

Про це розповів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі телемарафону.

«Після завершення цієї війни союзники мають реагувати протягом 24 годин на будь-який прояв агресії. А зараз Велика Британія буде підтримувати Україну стільки, скільки потрібно», — сказав Денис Шмигаль.

За його словами, угода буде діяти до моменту вступу України до НАТО, після цього закладені в ній умови перетворяться на гарантії безпеки Альянсу.

Також глава уряду наголосив на фінансовій складовій домовленостей.

«2,5 млрд фунтів стерлінгів (майже 3,2 млрд доларів) передбачено для фінансування України протягом 2024 року. Це кошти на підтримку української оборонної сфери. 200 млн фунтів стерлінгів піде на закупівлю та постачання Україні надсучасних дронів», — повідомив Денис Шмигаль.

Він додав, що в межах цих коштів Україна також буде отримувати зброю, технологічну підтримку для спільного виробництва зброї в Україні та у Великій Британії. Фінансова підтримка передбачається протягом усіх 10 років дії цієї угоди.

Як повідомляла АрміяInform, Міністр оборони Рустем Умєров переконаний, що нова безпекова угода між Україною та Великою Британією не повторить долю Будапештського меморандуму 1994 року, який не забезпечив безпеку нашої країни.

Джерело