Демобілізуватися можуть усі звільнені з полону незалежно від дати обміну – МВС – Суспільство

Демобілізуватися можуть усі звільнені з полону незалежно від дати обміну - МВС - Суспільство

Фото: vechirniy.kyiv.ua

Можливість звільнення з військової служби осіб, які пройшли полон, стосується всіх військовослужбовців незалежно від дати обміну, уточнив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко позицію міністерства щодо тлумачення законодавчих норм.

– Позиція МВС стосовно непорозуміння з тлумаченням Нацгвардією норми статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо можливості звільнення з військової служби осіб, які пройшли полон: відповідна норма застосовується до всіх військовослужбовців, які мають статус звільнених з полону. Незалежно від дати обміну, – написав Клименко у Telegram.

Раніше народний депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі повідомив, що Нацгвардія України скасувала можливість звільнення військових, які пройшли полон. А це, мовляв, суперечить закону про мобілізацію.

– У законопроєкті про мобілізацію, який набрав чинності 18 травня 2024 року, йдеться, що ті, хто пройшов полон, мають право на демобілізацію. Але Нацгвардія вирішила трактувати цей закон по-своєму. До частин надійшов окремий документ, де зазначено, що демобілізації підлягають лише військовополонені, які були звільнені після 18 травня 2024 року. Це якесь божевілля, – написав Гончаренко.

5 червня віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що військовозобов’язаних жінок необхідно працевлаштовувати до ТЦК, щоб вивільнити чоловіків для служби у бойових частинах. 31 травня Україна за посередництва ОАЕ повернула з російського полону 75 захисників та цивільних. Це перший обмін полоненими за останні майже чотири місяці. 
Джерело