Цьогорічний червень увійшов у десятку найвологіших у столиці за понад 130 років – Суспільство

Цьогорічний червень увійшов у десятку найвологіших у столиці за понад 130 років - Суспільство

Фото: REUTERS

Цього червня опадів на проспекті Науки у Києві, де знаходиться геофізична обсерваторія, випало 135 мм або майже дві місячні норми – 182 %. Таким чином цьогорічний червень увійшов у десятку найвологіших з 1891 року у столиці. Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського на основі спостережень метеостанції.

Середньомісячна температура повітря червня у Києві становила 21,5°С, що вище за кліматичну норму на 2,0°С.  Найхолодніше було 13 червня, коли мінімальна температура знизилась під ранок до 13,5°С, а найтепліше – 30 числа, коли максимальна температура підвищилась до +31,9°С.

1 липня синоптики попередили, що цього дня в Україні місцями температура повітря сягатиме +30…+35 градусів, на сході та південному сході подекуди до +34…+37 градусів. Таким чином цього дня Україна буде однією із найспекотніших країн  у Європі. 5 червня стало відомо, що українські науковці модернізували геомагнітну обсерваторію на станції “Академік Вернадський”, що в Антарктиці. Тепер вона одна із небагатьох, які можуть передавати надточні односекундні дані геомагнітних спостережень у новому форматі. Користуватися цими даними можуть вчені 106 обсерваторій з 43 країн світу.
Джерело