Чим помити холодильник від запаху та бруду

Користуючись побутовою технікою, важливо підтримувати її в чистоті. Зокрема це стосується холодильника, адже в його камерах зберігають продукти й напої. Випадково вміст пакувань або посуду може пролитися на полиці. Якщо несподівано відключають електропостачання, обладнання деякий час працює в автономному режимі. Температура в камерах підвищується, і продукти поступово псуються. Через це на полицях залишаються липкі сліди, що призводить до накопичення бруду й появи неприємного запаху. Тому варто застосовувати перевірені способи, які допоможуть повернути чистоту. Їх слід розглянути детально.

Особливості підготовки обладнання до миття

Передусім техніку потрібно вимкнути з розетки. Поки холодильник розморожується, слід викласти з нього всі продукти. Після потрібно акуратно виставити полиці. Коли обладнання розморозиться, можна починати мити його. Популярні серед користувачів холодильники Беко миють із застосуванням спеціальної побутової хімії. Однак такі засоби можна замінити рідинами, що містять екологічно чисті складники. Вони дадуть змогу зробити миття ефективним і безпечним.

Дієві методи догляду за холодильником

Ефективно видаляють бруд і неприємний запах суміші, що складаються з найдешевших засобів, які можна знайти вдома. Що допоможе відновити чистоту:

  1. Лимонна кислота. У склянці теплої води слід розчинити 2 чайні ложки цього продукту. За допомогою губки потрібно помити отриманим засобом полиці.
  2. Оцет. Столову ложку продукту з’єднати з половиною склянки води. Отриманим розчином очищують поверхні від бруду. Оцет допомагає впоратися і з брудом, і з неприємним запахом.
  3. Мильна суміш. У рівних пропорціях змішують соду, гарячу воду, стружку господарського мила, засіб для миття посуду. Приготований засіб впорається навіть зі значним забрудненням, зокрема й із застарілими плямами жиру. Однак після миття поверхні слід протерти чистою водою.
  4. Харчова сода в поєднанні з оцтом. Якщо на полицях виявили цвіль, цей засіб допоможе ефективно впоратися з нею. Спершу потрібно додати столову ложку соди в 1 л гарячої води. Отриманим розчином слід помити полиці. Після — протерти поверхні чистою рідиною. Якщо потрібно позбутися неприємного запаху, потрібно змішати воду з оцтом і ретельно потерти отриманим засобом полиці.

Для миття холодильника не слід використовувати засоби, які містять хлор. Така побутова хімія не підходить для догляду за технікою, що призначена для зберігання харчових продуктів і напоїв.
Щоб підтримувати чистоту полиць, потрібно відразу прибирати будь-який бруд на них. Також слід вчасно позбавлятися протермінованої їжі. Це допоможе запобігти розповсюдженню мікробів і утворенню цвілі на поверхнях.