Чому обжерливість вважається великим гріхом

Щоб не брати на себе гріх, людям не варто займатися обжерливістю.

Обжерливість не даремно вважають найбільшим гріхом. Попри це, будь-якій людині потрібна їжа і вона зобов'язана задовольняти природні потреби свого організму, інформує Ukr.Media.

Перемога тіла над духом

Велика частина мудреців і старців віддають обжерливості важливе значення серед всіх наявних пристрастей. Перше, що потрібно зробити на їхню думку, це почати боротися зі своїми бажаннями.

"Не перемігши своєї плоті, ніхто не може законно битися; а хто не законно бореться, не вінчається" — пишуть мислителі.

Інші вважають, що тіло людини є його злим другом і добрим ворогом.

"Лукава плоть завжди готова зрадити душу дияволу за мідні гроші низинних насолод» — кажуть священники.

Виходить, що обжерливість — це перемога тіла над своїм духом. Людині важливо навчитися вчасно розпізнавати свої бажання і прагнути побороти пристрасть, що з'являється.

Ознаки обжерливості

Є віруючі люди для яких пристрасть до вживання їжі є свого роду обжерливістю, але священники вважають, що це велика помилка. Насправді пристрасть є багатогранною. Пристрасть до їжі може проявлятися в обжерливості, або сильній потребі до їжі, незалежно від її смакових якостей. Головна мета грішника полягає в тому, щоб наситити шлунок їжею.

Крім обжерливості є ще й гортанобісся, яке полягає в тому, що людина перебуває в пошуках пряної їжі. Люди, які піддаються такому гріху довгий час можуть смакувати кожен шматок і іноді навіть не подумають про те, щоб його проковтнути.

На одній з лекцій, яка була присвячена обжерливості, священники виділили ще й обжерливість — коли людина їсть їжу понад свою норму, черевонеістовство — коли відбувається втрата розуму при вигляді їжі, а ще ситість — коли людина весь час перебуває в процесі травлення. Так само до обжерливості відносять куріння тютюну і зловживання алкоголем.

Як боротися з обжерливістю

Перше, що потрібно зробити, щоб впоратися з пристрастю обжерливості, це попросити у Господа сил для того, щоб подолати свої пристрасті. Так само важливо навчитися відстежувати свої гріховні помисли і вчинки. Ще можна взяти шматочок улюбленої страви, і зусиллям волі утримувати себе від її прийняття.

Крім того, щоб побороти обжерливість, потрібно дотримуватися кожного посту, а перебуваючи в гостях — відмовлятися від заборонених частувань. Спершу слід навчитися відмовляти собі в прийомі жирної їжі, потім у вживанні алкоголю, прянощах і смачній їжі.

Джерело