Чоловіків з видом на проживання в інших країнах не випускатимуть з України, -ДПСУ – Суспільство

Чоловіків з видом на проживання в інших країнах не випускатимуть з України, -ДПСУ - Суспільство

Військовозобов’язані чоловіки з видом на проживання в інших країнах не можуть перетнути кордон для виїзду з України. Про це заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону.

– Раніше ми справді пропускали осіб, які мали позначки у своїх паспортних документах про вибуття на постійне місце проживання, на взяття на постійний консульський облік за межами України, – сказав він. – Однак у законі “Про військовий обов’язок та військову службу” визначено, що таких громадян України виключено із переліку осіб, які підлягають зняттю з військового обліку. І тепер відповідною ухвалою уряду їх зобов’язують стати на військовий облік.

Демченко зазначив, що Держприкордонслужба у своїй роботі керується чинними законами. А тому доки не буде це питання окремо врегульовано у правилах перетину кордону цієї категорії громадян, їх не випускатимуть за межі кордону.

31 травня президент Володимир Зеленський заявив, що після набуття чинності нового закону в дію мобілізація в Україні збільшилася. 18 травня, в день набрання чинності новим законом про мобілізацію, Міноборони запустив мобільний додаток “Резерв+” для оновлення військово-облікових даних онлайн. Це потрібно зробити протягом двох місяців. “Резерв+” є одним із способів оновлення даних, також це можна зробити через ЦНАП та ТЦК.
Джерело