Чи справді дарувати або отримувати в подарунок фігурки птахів є поганою прикметою

Забобони пов'язані з сувенірами у вигляді птахів.

Якщо почитати в інтернеті статті на тему «топ-гірших подарунків» чи «подарункові прикмети», то обов'язково можна натрапити на переконання, що дарувати комусь фігурки пташок — це погана прикмета, інформує Ukr.Media.

Річ у тім, що птах, який влетів у будинок або стукає у вікно, згідно з давнім повір'ям, приносить погані новини. Подарунок, який отримує людина у вигляді птаха, що також "влітає" в її оселю, а отже, і завдає неприємностей, як і живий птах. Особливо «небезпечними вважаються презенти із зображенням чайки, чаплі, синиці та голуба».

Зображення та фігурки птахів символізують не лише свободу та політ, а й є вісниками біди. Тому вкрай небажано, щоб у мирному будинку жили такі провісники.

Вірити цьому чи ні?

З погляду психіатрії поганих прикмет немає, є лише певні забобони чи елементи магічного мислення, розповіли лікарі-психотерапевти.

Тому в плані фігурок тут немає нічого такого, немає жодного зв'язку з їхнім негативним чи позитивним впливом. Є лише індивідуальне суб'єктивне сприйняття конкретної людини, яка з якихось причин сприймає фігурки птахів негативно. Це може бути пов'язано з тим, що людина має певні фобії, пов'язані з птахами, або різний травматичний досвід із дитинства, з підліткового віку. Можливо, людина просто засвоїла помилкову інформацію з книг, телебачення, оповідань дідусів, бабусь чи батьків. Засвоїла і перенесла це помилкове судження на реальність, ставши його транслювати, тобто розповідати оточуючим, пояснили експерти.

Фахівці додали, що якщо помилкове судження поширюється в масах, тоді у нього створюється ореол, так званої поганої прикмети. Але насправді цього не існує, і тут з погляду психіатрії немає жодного сенсу наділяти фігурки птахів якимось особливим змістом та особливим значенням, резюмували експерти.

Джерело