Через негоду в Україні знеструмлено майже 400 населених пунктів у чотирьох областях                         – Суспільство

Через негоду в Україні знеструмлено майже 400 населених пунктів у чотирьох областях                         - Суспільство

Циклон, про який попереджали синоптики, вже накоїв лиха в Україні. На ранок 8 січня через сильний вітер, мокрий сніг, ожеледицю знеструмлено 396 населених пунктів. Про це повідомили в “Укренерго”.

Так, в Дніпропетровській області без світла жителі 202 населених пунктів, у Кіровоградській – 79, в Миколаївській – 54, в Одеській – 58, в Черкаській – 1. В Донецькій області понад добу – чотири населені пункти залишаються знеструмленими.

Окрім того, на ранок 8 січня  через бойові дії та з інших причин без світла залишається 463 населені пункти. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Знеструмлено одне вугледобувне підприємство в Донецькій області. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться залежно від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Проте енергетики зазначають, що пропускна здатність високовольтних мереж «Укренерго» достатня для покриття наявного попиту. В неділю ремонтна бригада «Укренерго» оперативно повернула в роботу високовольтну повітряну лінію 330 кВ у східному регіоні.

Хоча в неділю, 7 січня,  добовий максимум споживання був ввечері. Він був на 3,7% вище, ніж відповідний показник у попередню неділю, 31 грудня. Наразі рівень споживання дещо нижчий за прогнозний через ранкову повітряну тривогу та багаточисельні знеструмлення споживачів через негоду. Але надвечір, коли буде відновлено енергопостачання знеструмлених споживачів та посилиться похолодання, ситуація може ускладнитись через різке зростання споживання. Тож  споживачів просять особливо уважно поставитись до використання енергомістких електроприладів в години максимального споживання з 16:00 до 19:00.

В Україні стрімко зростає споживання електроенергії. Причини цьому, кажуть енергетики, закінчення свят, початок робочого тижня та похолодання. Тож просять економно споживати електроенергію.
Джерело