Через 30 років у космосі супутник ERS-2 скоро повернеться на Землю. – Суспільство

 Через 30 років у космосі супутник ERS-2 скоро повернеться на Землю. - Суспільство

Фото: bbc.com

Супутник ERS-2, який вийшов з-під контролю, знаходиться на траєкторії, спрямованій до Землі після двох десятиліть на орбіті. Європейське космічне агентство (ЄКА) заявляє, що ризики, пов’язані з цим двотонним супутником, оцінюються як “дуже низькі”, але при цьому існує ймовірність того, що уламки супутника можуть досягти населених пунктів. Про це пише independent.

Мірко Альбані з Департаменту наземного сегмента спостереження Землі в ЄКА вважає, що жоден із елементів, які можуть увійти в атмосферу повторно та досягти поверхні, не є радіоактивним чи токсичним.

Прогнозований час входу супутника ERS-2 в атмосферу Землі призначено на 15:49 за Грінвічем (10:49 за східним стандартним часом) у середу, з вікном невизначеності з 14:00 до 17:30

В 2021 супутник перестав функціонувати, і його орбіта почала знижуватися. У середу він очікується у щільних шарах атмосфери Землі.

1 грудня Південна Корея запустила свій перший військовий супутник-шпигун у відповідь дії Північної Кореї. Космічний апарат був виведений ракетою Falcon 9 компанії SpaceX з авіабази Ванденберг. Це перший із п’яти запланованих Південною Кореєю супутників-шпигунів до 2025 року за контрактом із SpaceX.

Джерело