Центр протидії дезінформації попередив про створені РФ фейкові акаунти Сирського в соціальних мережах – Суспільство

Центр протидії дезінформації попередив про створені РФ фейкові акаунти Сирського в соціальних мережах  - Суспільство

Фото: t.me/CenterCounteringDisinformation

Російські спецслужби створили мережу фейкових акаунтів головнокомандувача Збройних сил України (ЗСУ) Олександра Сирського, через які поширюються фейки про ситуацію на фронті та про головкома. Про це попереджає Центр протидії дезінформації (ЦПД).

– ЦПД спільно з кібердепартаментом СБУ виявили масштабну дезінформаційну кампанію рф з дискредитації головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. З’ясувалося, що ворог поширює фейки про ситуацію на фронті та про головкома з метою інформаційно-психологічного впливу на військовослужбовців, – наголосили в ЦПД.

Повідомляється,  що фейкові сторінки створені у соцмережах Facebook, Instagram, X та Telegram.

В ЦПД наголосили, що підрозділи інформаційного впливу спецслужб РФ «суттєво активізувалися останнім часом і в Україні, і в країнах-членах НАТО».

Так, міноборони Франції звинуватило РФ у «цілеспрямованому поширенні неправдивої інформації про Францію в контексті розв’язаної москвою війни проти України». Крім того, редакція The Washington Post «отримала доступ до документів щодо організації кремлем дезінформаційних кампаній по всьому світу».

В ЦПД призвали українців отримувати інформацію з офіційних джерел. Наприклад, з офіційної сторінки головнокомандувача ЗСУ.

 18 лютого, російські хакери атакували українські медіа, зламавши акаунт “Української правди” у соцмережі Х (Twitter) та сайти Liga.net, “Апострофу” та “Телеграфу”.  Вони опублікували там фейкові новини щодо війни в Україні.   19 лютого невідоми зламали систему, яка відповідає за ефірне мовлення телеканалу “Еспресо”. Вони ввімкнули ролик про начебто причетність США до війни в Україні. 
Джерело