Центр кардіології та кардіохірургії: Росіяни завдали руйнувань, але операціям не завадили – Суспільство

Центр кардіології та кардіохірургії: Росіяни завдали руйнувань, але операціям не завадили - Суспільство

Фото: facebook.com/nagoriansky

Росія намагається заперечити, що поцілила в головну дитячу лікарню України, однак уламки стратегічної крилатої ракети Х-101, знайдені на руїнах одного з корпусів “Охматдиту”, красномовно свідчать, що це саме так. Ранком 8 липня тут загинула лікарка та родич хлопчика, який перебував на діалізі, 94 дитини були переведені в інші медичні заклади, із них 8 поранені.

Вибух пошкодив і будівлю Центру кардіології та кардіохірургії під головуванням Заслуженого лікаря України професора Іллі Ємця, яка знаходиться поруч зі зруйнованим корпусом «Охматдиту».

Чи завадить надзвичайна подія унікальним операціям на дитячих серцях, Коротко про розповів працівник пресслужби “Охматдиту” та Центру кардіології Сергій Нагорянський.

Пацієнта з операційної терміново евакуювали в інший корпус

– Сергію, ми бачили фото ушкоджень, яких зазнав через ракетну атаку Центр кардіології. Що відбувалося, коли стався вибух?

Центр кардіології та кардіохірургії: Росіяни завдали руйнувань, але операціям не завадили - Суспільство

Сергій Нагорянський. Фото: facebook.com/nagoriansky

– Хвиля, що йшла з епіцентру вибуху, вибила шибки, зокрема і двох операційних. В одній як раз починалася операція на серці дитини. На щастя, це був тільки початковий етап, пацієнта оперативно евакуювали до нашого корпусу на вулиці Юрія Іллєнка, 24, наразі стан дитини задовільний.

Будівля на вул. Іллєнка була здана в експлуатацію в травні 2022 року. Вона призначена для дорослих, але передбачено, що там можуть лікуватися та оперуватися і діти.

– Де ви були під час вибуху?

– Я сидів у своєму робочому кабінеті в головному корпусі «Охматдиту».Там теж вибуховою хвилею вибило шибки. Разом з усіма іншими я вибіг у двір, побачив зруйнований корпус токсикології і долучився до розбирання завалів. Ми вишикувались у ланцюжок, по якому передавали уламки будівлі.

– Що зараз відбувається на території “Охматдиту”?

– До ранку завали були розібрані. Зараз ідуть роботи по прибиранню території. Залучені рятувальники, будівельники, поліція, допомагають лікарі.

– Волонтери теж приходять?

– Так, але рух прилеглими до постраждалої території вулицями обмежений, і такої потреби у сторонніх руках, як було вчора, вже немає.

Центр кардіології та кардіохірургії: Росіяни завдали руйнувань, але операціям не завадили - Суспільство

Центр кардіології та кардіохірургії: Росіяни завдали руйнувань, але операціям не завадили - Суспільство

Постраждало навіть радіологічне відділення, яке знаходиться у підвалі. Фото: facebook.com/cardio.org.ua

Лікувальний цикл не порушений

– Відгуки людей на біду в “Охматдиті” справді були такими такими щирими?

– Так, 8 липня була просто могутня хвиля допомоги.

Приїздили від установ, від організацій, привозили воду, їжу, долучалися до розбирання завалів, перераховували гроші. Мій телефон просто розривався від дзвінків. Телефонували друзі, знайомі, мої колеги – журналісти в Україні і за-за кордону: “Сергію, що там, як допомогти, куди перерахувати кошти?..”

Вдень я навіть не мав змоги відповісти на всі дзвінки, увечері сів і почав набирати пропущені номери. Був дуже зворушений, коли дізнався, що і мені, і лікарям центру дзвонили колишні пацієнти, тобто сім’ї дітей, які колись там лікувалися. Дуже щиро хотіли допомогти. Як на мене, це найдорожче, коли такі бажання бути корисним йдуть просто від людей, від самого серця.

– Центр кардіології Ємця всесвітньо відомий унікальними операціями, що проводяться в перші години життя новонародженого, навіть просто в утробі матері. Війна цьому не завадила?

– Ні, ми так само оперуємо новонароджених з вадами серця в перші години. А на кесареві розтини, коли одразу робиться операція, я особисто виїжджав разів 15. Всі працюють, всі перебувають в повній готовності.

– Як швидко центр зможе відновитися?

– Ремонтні роботи будуть, але про відновлення не йдеться. Діяльність центру не припинилася ні на день, починаючи від консультацій і закінчуючи складними операціями. Цикл працює у повному обсязі.

Центр кардіології та кардіохірургії: Росіяни завдали руйнувань, але операціям не завадили - Суспільство

Центр кардіології та кардіохірургії: Росіяни завдали руйнувань, але операціям не завадили - Суспільство

Вибухова хвиля вдарила в стіну будівлі. Фото: facebook.com/cardio.org.ua

Як допомогти

На сторінці Центру кардіології у ФБ детальніше розповідають про ушкодження та просять про допомогу:

«Вимушені сказати, що наш дитячий корпус на вул. Чорновола теж, на жаль, зазнав значних ушкоджень. Зараз ми перевели всіх пацієнтів та персонал у клініку для дорослих. 

У дитячому корпусі не функціонує вентиляція, приміщення зазнали пошкоджень і не можуть використовуватися для лікування діток з вадами серця. Ми у розпачі, бо самотужки відновити роботу та функціонування клініки – дуже важко.

Тому ми просимо благодійні фонди, меценатів та просто небайдужих людей про допомогу у відновленні будівлі Центру кардіології. Звертаємо увагу, ми забезпечені усіма необхідними розхідними лікарськими матеріалами.

Але нашому «будинку», нашому корпусу потрібна значна допомога. Аби наш корпус знову став будинком здорового серця та сили.

Реквізити Міжнародного благодійного фонду “Дитяче серце” (код ЄДРПОУ 20033929):

IBAN рахунок в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» UA563052990000026000040118784

IBAN рахунок в АТ «Укрексімбанк» UA333223130000026005000025258

Реквізити для здійснення переказів в іноземній валюті в євро (EUR) Beneficiary: International Charity Foundation “CHILD’S HEART” acc. UA333223130000026005000025258

Реквізити для здійснення переказів в іноземній валюті в доларах США (USD) Beneficiary: International Charity Foundation “CHILD’S HEART” acc.UA333223130000026005000025258

Джерело