“Це повне правове безладдя”, – адвокат про повторне затримання воєнкома Борисова одразу на виході з СІЗО – Суспільство

"Це повне правове безладдя", - адвокат про повторне затримання воєнкома Борисова одразу на виході з СІЗО - Суспільство

Адвокат Євгена Борисова Олександр Маковецький вважає, що справа його клієнта дійшла до фінальної межі. Сьогодні вона перетворилася виключно на силовий схематоз з використанням правоохоронних та юридичних інструментів.

Після розвалу першої справи у вівторок, 28 травня силовики повторно затримали воєнкома Борисова прямо на виході з СІЗО після внесення застави. Йому інкримінують фактично ту ж саму справу, але вже за новою статтею.

– Розуміючи, що скандал довкола резонансної справи Євгена Борисова поступово зійшов нанівець, силовики, які займалися розслідуванням, вигадали новий спосіб, аби надалі тримати його під вартою. В них немає конкретних доказів провини за статтею 368-5 ККУ, яка була інкримінована раніше. За весь час слідство так і не змогло надати переконливі свідчення стосовно провини Борисова по справі незаконного збагачення, – зазначає адвокат Маковецький Олександр.

За словами захисника Євгена Борисова, через брак конкретних доказів вини фігуранта за статтею 368-5 ККУ про незаконне збагачення йому пред’явили організацію легалізації неправомірних доходів за статтею 209 ККУ. Раніше дана стаття вже була в основній справі. Коли заставу Борисову знизили, правоохоронці виділили даний епізод в окреме кримінальне провадження – і по ньому знову ж затримали ексвоєнкома.

Вочевидь, цю справу просто використовують, аби продовжувати тримати Борисова під вартою та чинити тиск на фігуранта і його родину. Задум прозорий: як тільки ексвоєнком вийшов на волю під заставу через розвал однієї справи, йому одразу ж оголосили підозру по іншій, фактично тій же самій справі, та знову відправили до СІЗО. Мета цієї схеми – не справедливість та законність, а банальне тримання за ґратами у своїх цілях.

– Фактично ми можемо казати про повне правове безладдя в цій справі. Я вбачаю в цьому не об’єктивне розслідування, а просто затягування процесу, який вже, очевидно, використовується силовиками в своїх службових цілях та з метою “прикрити” юридичний провал звинувачень, – резюмував Маковецький.

Джерело