Буданов заявив, що РДК та “Свобода Росії” продовжать операцію в РФ і пообіцяв їм допомагати – Суспільство

Буданов заявив, що РДК та "Свобода Росії" продовжать операцію в РФ і пообіцяв їм допомагати  - Суспільство

Фото: t.me/DIUkraine

Підрозділи добровольців з легіону “Свобода Росії”, “Російського добровольчого корпусу” та батальйону “Сибір”, які вже кілька днів проводять операцію на території прикордонних з Україною областей РФ, її продовжуватимуть. На цьому наголосив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в ефірі національного телемарафону.

– Їх уже не можна назвати угрупованнями, це вже стає сила. Їх зараз кілька, вони діють разом, близькі до об’єднання за принципами загального бачення трансформації РФ. До них приєднуватимуться багато опозиційних сил РФ, які перебувають як усередині їхньої країни, так і тимчасово за кордоном… Вони допомагають нам з першого дня подій 24 лютого, воюють вони досить непогано. Вони були у багатьох гарячих точках в Україні. Ми спробуємо допомогти їм у міру наших можливостей, – додав керівник ГУР.

Буданов заявив, що, за даними української розвідки, представники цих рухів “не збираються закінчувати найближчим часом і робитимуть усе, на що їм вистачить сил”. Водночас, Буданов назвав причини, чому в РФ не відбулося потужних внутрішніх протестів. Перша причина, за його словами, “моральна”, тому що “Росія – це реально країна рабів”. Другою причиною є відсутність роботи в російських регіонах і можливостей заробити іншим шляхом, крім як приєднатися до збройних сил країни-агресора.

16 березня бійці легіону “Свобода Росії”, “Російського Добровольчого Корпусу” (РДК) та Сибірського батальйону оприлюднили спільне звернення до російського диктатора Володимира Путіна. Російські добровольці озвучили умови для можливих переговорів та припинення вогню у регіонах РФ. Увечері 14 і 15 березня бійці російських добровольчих формувань, які прорвали кордон з РФ, також оголосили про створення гуманітарного коридору для цивільних осіб і військових РФ. 12 березня стався прорив кордону РФ добровольцями легіону “Свобода Росії”, РДК, “Сибірський батальйон”, що воюють на боці України. Ці добровольчі батальйони зайшли з території України у Курську та Білгородській області. Пізніше воїни взяли під контроль село Теткіно Курської області РФ.

 

Джерело