Британська компанія відновлює виробництво гаубиць M777, які США передавали Україні

Гаубиця M777. Фото: U.S.Army

Транснаціональне підприємство BAE Systems зі штаб-квартирою у Лондоні уклало контракт з армією США, що передбачає поновлення виробництва добре відомих і в Україні гаубиць M777.

Як повідомляє АрміяInform, про це йдеться в офіційній заяві компанії.

Компанія заявила про відновлення виробництва корпусів для своєї легкої гаубиці M777 або «трьох сокир», як її називають в американській армії, після того, як підписала угоду на суму до $50 млн з армією США.

Як повідомляє офіційний представник британського виробника зброї BAE Systems Наташа Болтон, вирішено, що підприємства компанії працюватимуть зі своїм ланцюжком поставок у Великій Британії та США для виробництва основних титанових конструкцій M777, які складають основу гармати.

Перші великі партії «трьох сокир» мають бути здані у 2025 році.

Легка буксирувана гаубиця M777, поставлена в Україну в рамках західної військової допомоги

«Цей перезапуск виробництва основних конструкцій для M777 армії США відбувається в критичний час, коли гаубиці розгорнуті для операцій в Україні. США, а також Канада та Австралія передали Україні M777. Ми розуміємо, що вони показують хороші результати, і ми дуже пишаємося нашою роллю в підтримці союзників», — своєю чергою сказав Джон Бортон, віце-президент і генеральний менеджер BAE Systems Weapons Systems UK.

Довідково: Легка буксирувана гармата M777 — британсько-американська причіпна гаубиця зі стволом калібру 155 міліметрів і завдовжки у 39 калібрів.

Як повідомляла АрміяInform, українські артилеристи високо оцінили якісні характеристики M777, які надходили в рамках західної військової допомоги.

Джерело