Брати екснардепів Медведчука й Козака отримали підозру

Брати екснардепів Медведчука й Козака отримали підозру

Фото: СБУ Затримання соратників екснардрепів-зрадників

Служба безпеки та Державне бюро розслідувань зібрали докази злочинної діяльності Сергія Медведчука та Богдана Козака – братів колишніх народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака, які підозрюються у держзраді.

Брати екснардепів-зрадників Медведчука й Козака заочно отримали підозру в державній зраді. Про це в понеділок, 10 червня, повідомила пресслужба СБУ.

Повідомляється, що Служба безпеки та Державне бюро розслідувань зібрали докази злочинної діяльності Сергія Медведчука та Богдана Козака – братів колишніх народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака, які підозрюються у держзраді. Усі четверо переховуються за межами України і продовжують підривну діяльність на користь РФ.

“Слідством встановлено, що Сергій Медведчук і Богдан Козак причетні до фінансових махінацій на шкоду Україні протягом 2017-2023 років. Мова йде про умисно виведені «в тінь» мільйони гривень, внаслідок чого до державного бюджету не надійшло понад 75 млн грн податків. За оперативними даними, ці кошти були спрямовані для фінансування війни РФ проти нашої держави”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Зазначається, що для реалізації оборудки фігуранти задіяли львівську компанію з виробництва будівельних матеріалів, якою вони керували як бенефіціарні власники.

“За їхньою вказівкою топменеджмент підприємства не обліковував частину продукції і нелегально продавав третім особам. У такий спосіб учасники схеми ухилялися від сплати податків за реалізовану продукцію. Для цього директор і бухгалтер компанії вносили недостовірні відомості до фінансово-звітної документації”, – повідомляють у спецслужбі.

Експертиза підтвердила факти заподіяння державі збитків на мільйони гривень і привласнення цих грошей на користь фігурантів.

Сергію Медведчуку й Богдану Козаку заочно повідомлено про підозру в ухиленні від сплати податків, а дії їхніх спільників – директора і бухгалтера підконтрольної компанії, які перебувають в Україні, додатково кваліфіковано за статтею про службове підроблення.

Брати екснардепів Медведчука й Козака отримали підозру

   

Раніше стало відомо, що у Чехії виявили схему, в якій брав участь Медведчук. Йшлося про проросійську мережу, яка намагалася розробити операцію впливу в Чехії.

Євросоюз запровадив санкції проти Медведчука

Джерело