Боррель дав прогноз щодо війни в Україні

Боррель дав прогноз щодо війни в Україні

Фото: Profimediа.cz Високий представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель

Європейці “не підуть помирати за Донбас”, зазначив Боррель, проте “могли б допомогти українцям перестати помирати за Донбас”.

Війна в Україні триватиме довго. Тому Європа має активізувати свої зусилля для підтримки українців, допоки армія Росії не вийде з усіх захоплених українських територій. Про це у неділю, 28 квітня, заявив Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Жозеп Боррель на конференції Всесвітнього економічного форуму в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія).

“Якщо вже ми зобов’язалися на початку конфлікту підтримувати Україну, то повинні продовжувати підтримку доти, доки вони не зможуть чинити опір і доки Путін не вирішить зупинити війну”, – сказав глава європейської дипломатії.

Він додав, що це, ймовірно, станеться, не скоро. Тому держави Європейського Союзу мають допомагати Україні.

“Ми паралельно повинні продовжувати підтримувати народ України. Європейці не вмиратимуть за Донбас, але ми можемо допомогти українцям не вмирати за нього”, – заявив Боррель.

Нагадаємо, що високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель заявив, що країнам-членам ЄС потрібно дістати зенітні системи Patriot із ангарів, де вони стоять “про всяк випадок” і передати їх Україні. 

На Грецію та Іспанію тиснуть щодо передачі Україні систем ППО – ЗМІ

Джерело