Австралія розширить програму навчання українських військових у 2024 році

Австралія у межах операції «Куду» розширить свої зобов’язання щодо програми підготовки новобранців Збройних Сил України у 2024 році.

Про це йдеться у пресрелізі Міноборони Австралії.

«Ми пишаємося розширенням підтримки Австралією операції «Куду», місії, яка зміцнює міжнародну солідарність з Україною. Дедалі більша відданість багатонаціональній навчальній місії підтверджує наше зобов’язання надавати суттєву та відповідну підтримку уряду та народу України», — сказав виконуючий обов’язки прем’єр-міністра та міністра оборони Річард Марлз.

З січня австралійські солдати допомогли навчити понад 1200 новобранців у рамках багатонаціональної навчальної місії під керівництвом Великої Британії для підтримки національної оборони України після вторгнення росії.

Цього тижня в Дарвін повернулася остання ротація з приблизно 70 інструкторів Австралійських сил оборони (ADF). Однак протягом наступних 12 місяців кількість членів ADF, розгорнутих на кожній ротації, збільшиться до 90 осіб.

Роль Австралії буде розширено, щоб включити програму навчання молодшого керівного складу, зосереджену на таких сферах, як навички ведення бойових дій, включаючи окопну війну та війну в міській місцевості, надання першої медичної допомоги в бою, усвідомлення небезпеки від вибухівки та стрільби.

З червня 2022 року понад 30 000 українців підготувалися, щоб стати солдатами, за підтримки персоналу з Австралії, Канади, Нової Зеландії, Норвегії, Данії, Фінляндії, Швеції, Литви, Нідерландів і, нещодавно, Румунії.

Джерело