Атака елітних ваххабітів: Чому в дагестанській різанині в РФ знову звинувачують Україну – Суспільство

Атака елітних ваххабітів: Чому в дагестанській різанині в РФ знову звинувачують Україну  - Суспільство

Фото: REUTERS

У зведеннях новин все частіше з’являються повідомлення з країни-агресора про інциденти за участю бойовиків-мусульман, які то захоплюють російську концертну залу, то тікають із СІЗО, то розстрілюють російських поліцейських… Якихось виразних вимог бойовики не висувають, особливо нічого не вимагають і в принципі розуміють, що їх, зрештою, пристрелять. Що обіцяно їм після смерті – знає лише мусульманський бог, а ми намагаємося зрозуміти, що відбувається, зокрема, у Дагестані.

І що відбувається?

Напад озброєних місцевих жителів Дербента та Махачкали на поліцейських стався практично в один час — близько шостої години вечора в неділю, 23 червня, у православне свято Трійці. У Дербенті бойовики обстріляли синагогу та церкву, а в Махачкалі їхні колеги відкрили вогонь за постом ДАІ. У першому випадку один співробітник поліції загинув і ще один отримав поранення під час стрілянини.

Після обстрілу в синагозі Дербента почалася пожежа, а місцеві жителі повідомили у Телеграм-каналах, що 66-річного священика православної церкви, протоієрея Миколу Котельникова, було знайдено з перерізаним горлом.

У Махачкалі невідомі на вулиці Єрмошкіна обстріляли посаду ДПС, вбивши одного співробітника поліції та поранивши шістьох. Зіткнення бойовиків із поліцією на вулиці Магомедгаджієва у столиці Дагестану тривали всю ніч на понеділок, 24 червня. Двох терористів вдалося ліквідувати, решта втекла. Махачкалу та Дербент оточили на в’їзд та виїзд.

До ранку кількість загиблих у Махачкалі та Дербенті досягла вже двох десятків людей. Глава Дагестану Сергій Меліков повідомив, що було вбито 15 поліцейських і «ще кілька цивільних», точної загальної цифри він не назвав (за деякими даними, постраждалих – 44 особи). У регіоні оголошено триденну жалобу.

Скільки всього бойовиків брали участь у нападі поки неясно, влада прозвітувала про ліквідацію шести терористів. Серед них опинилися двоє синів та племінник голови Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова. Його самого затримали та допитали, а партія «Єдина Росія» спішно вилучила Омарова з-поміж своїх прихильників.

Знайшли винних

Не минуло й години після загибелі бойовиків, як голова регіону, не чекаючи не те що результатів розслідування, але хоча б прибирання тіл з вулиць, заявив, що цей «осередок бойовиків підготували закордонні сили». Його підтримав земляк-депутат Держдуми Гаджієв. У контексті вгадувалися НАТО, Україна, США, Великобританія та решта сотні держав, які недружньо налаштовані до Росії і, можливо, поняття не мають, що таке Дагестан.

Втім, проблиск здорового глузду спалахнув звідки не чекали – від сенатора РФ Рогозіна.

– Депутат Держдуми від Дагестану Гаджієв вважає, що за терактом у республіці стоять спецслужби України та країн НАТО. А я вважаю, що якщо ми кожен теракт, причетний до національної та релігійної нетерпимості, ненависті та русофобії, будемо списувати на підступи України та НАТО, то цей рожевий туман приведе нас до великих проблем. У чужому оці смітник бачимо, у своєму – колоди не розглянемо. А час би, – написав Рогозін у своєму Телеграм-каналі.

Загалом зрозуміти Рогозіна можна. Україну в РФ звинувачують у всьому – від обстрілу до цунамі. І поступово складається образ України не як «молодшого брата», не як «країни 404», а як сили, здатної одночасно обороняти свої території, плести змови в інших країнах, готувати терористів ісламського розливу, ростити диверсантів по всій Росії, впливати на Вашингтон і інше. Росія, звісно, ​​на тлі такої України виглядає кволою «терпилою», здатною тільки злякано верещати «Обдурили! Образили!».

Особливо цікаво було бачити, як на тлі заяв про черговий «український слід» самі ж російські ЗМІ з посиланням на джерела в міліцейських колах повідомили, що деякі з нападників давно вважалися в базі МВС за зв’язок із ваххабітськими колами. Вважалися – та й усе. Ніхто не брав їх у розробку, не встановлював посилене спостереження, особливо після текракту в Крокус-Сіті Холлі. Так, це ж вихідці з дуже шанованих дагестанських кланів: як уже було сказано, двоє (з восьми дітей) синів районного голови Омарова, а також 28-річний боєць ММА, виходець школи єдиноборств Гаджимурад Кагіров.

А один із ліквідованих у Дагестані бойовиків на ім’я Алі Закаригаєв, виявляється, був членом партії «Справедлива Росія». І в понеділок його звідти теж виключили, повідомили у прес-службі партії.

Все правильно, російські спецслужби мають важливіші завдання: полювання на артистів і режисерів, арешт підлітків за листівки, візити до шкіл на «розмови про головне», участь у «могилізації» студентів – та інші невідкладні справи.

Атака елітних ваххабітів: Чому в дагестанській різанині в РФ знову звинувачують Україну  - Суспільство

Атака елітних ваххабітів: Чому в дагестанській різанині в РФ знову звинувачують Україну  - Суспільство

На вулицях Дербента і Махачкали лунали постріли і проходили бої в прямому ефірі. Фото: REUTERS

До речі, про «Крокус»

З початку року це третя атака радикальних ісламістів — після теракту в «Крокусі» у березні та захоплення заручників у ростовському СІЗО тиждень тому. Жоден з цих терактів не був прокоментований Кремлем по суті чи хоча б із наданням доказів: сказали, що це Україна винна – і все. В інтернеті навіть запускали тоталізатор: через якийсь час після будь-якого інциденту на території РФ виявлятиметься «український слід». Зараз користувачі ставлячи на 1,5-2 години і не помиляються.

Тому що після атаки на Крокус Путін заявив, що Росія ніяк не може бути об’єктом атаки ісламських радикалів! Тому що добре поводиться і з усіма дружить! І коли заборонена в Росії «Ісламська держава» публічно взяла на себе відповідальність за напад у концертній залі, безмежно дружелюбний російський президент звинуватив у всьому Україну – мовляв, вона готувала бойовиків.

За подією в Дагестані офіційних заяв на момент написання статті не було. Тому що важко поєднати в одному тексті дружбу з «Талібаном» та терористів-ваххабітів.

Натомість угруповання, яке взяло на себе відповідальність за теракт у «Крокусі», може бути причетним до терактів у Дагестані. Російське відділення медіагрупи “Аль-Азаїм”, пов’язане з ІДІЛ, опублікувало заяву з підтримкою своїх “братів з Кавказу” за “демонстрацію того, на що вони здатні”.

– …Російська влада намагалася провести мляву контртерористичну операцію на Північному Кавказі з березня 2024 року, щоб боротися з зростаючим впливом ІДІЛ та «Вілаят Кавказу», але в основному зосередили свою відповідь після атаки в «Крокус холі» на безпідставному звинуваченні України та НАТО в атаці, – Цитує звернення угруповання Інститут вивчення війни.

Зрозуміло що нічого не зрозуміло. Якщо заглянути в історію, то стане зрозуміло тільки, що ваххабіти та ІДІЛ – близнюки-брати, ідеологія ІД базується на ваххабізм як релігійно-політичний рух ісламу, що закликає до повернення до фундаментального ісламу. «Талібан» та ІДІЛ – смертельні вороги, які вже давно з’ясовують, чий іслам правильніший і чистіший. Росія, що потоваришувала з «Талібаном», ризикує отримати десятки «Крокусів» і сотні «Дагестанов» у спину, а якщо помножити це на вируючі антимігрантські настрої в РФ, то можна з великою ймовірністю припустити, що це ще не кінець.

Атака елітних ваххабітів: Чому в дагестанській різанині в РФ знову звинувачують Україну  - Суспільство

Атака елітних ваххабітів: Чому в дагестанській різанині в РФ знову звинувачують Україну  - Суспільство

Терористи спалили синагогу у Дербенті. Фото: REUTERS

Джерело