Аномальна спека накрила Австралію, подекуди температура сягне +47 градусів – Суспільство

Аномальна спека накрила Австралію, подекуди температура сягне +47 градусів - Суспільство

Фото: Melanie Burton/REUTERS

Всю західну третину Австралії у суботу, 20 січня, накрила “надзвичайна” спека. Місцеве Бюро метеорології оголосило попередження про “екстремальну спеку” для найбільшого штату держави, пише Reuters.

Синоптики очікують, що стовпчики термометрів у штаті Західна Австралія сягатиме +40ºС і вище. Так, у місті Парабуду на сьогодні прогнозується максимальна температура +47ºС, що на шість градусів перевищує середній показник січневого максимуму. Абсолютний рекорд січня в Австралії був встановлений 13 січня 2022 року, температура того дня становила +50,7ºС.

Такі спекотні погодні умови ще більше збільшили і так високі ризики виникнення лісових пожеж на тлі наслідків Ель-Ніньо. 

Як відомо, у пожежонебезпечний сезон 2019-2020 років лісові пожежі в Австралії випалили територію площею із Туреччину, забрали життя 33 людей, трьох мільярдів тварин і трильйонів безхребетних. Рекордна кількість опадів у грудні минулого року спричинила небезпечні для життя повені в австралійському Квінсленді, які призвели до евакуації цілого міста на півночі штату.
Джерело