Андрій Курков другий рік поспіль не пройшов до шортліста Букерівської премії – Суспільство

Андрій Курков другий рік поспіль не пройшов до шортліста Букерівської премії - Суспільство

Фото: thebookerprizes.com

Український письменник Андрій Курков не увійшов до короткого списку номінантів Букерівської премії. Його роман “Самсон і Надія” був серед претендентів на нагороду у довгому списку. Шортліст із шести імен опублікували на сайті премії.

– Наш шортліст, хоча і приховано оптимістичний, пов’язаний з сучасними реаліями расизму і гноблення, глобального насильства та екологічної катастрофи, – розповіла голова журі, канадська письменниця та ведуча Елеонора Вахтель.

У цьогорічному шортлісті представлені автори з шістьох країн – Аргентини, Бразилії, Німеччини, Нідерландів, Південної Кореї та Швеції. Їхні книги написані шістьма мовами – нідерландською, німецькою, корейською, португальською, іспанською та шведською.

До короткого списку увійшли:

Not a River («Не річка»), Селва Альмада (Аргентина), перекладачка Енні Макдермотт, видавництво Charco Press; What I’d Rather Not Think About («Про що я б краще не думав»), Єнте Постума (Нідерланди), перекладачка Сара Тіммер Гарві, видавництво Scribe Publications UK; Kairos («Кайрос»), Єнні Ерпенбек (Німеччина), перекладач Майкл Гофман, видавництво Granta Books; Mater 2-10 («Мати 2-10»), Хван Сок-йон (Південна Корея), перекладачки Сора Кім-Рассел і Йонгдже Жозефін Бе, видавництво Scribe Publications UK; Crooked Plow («Викривлений плуг»), Ітамар Вієйра Жуніор (Бразилія), перекладач Джонні Лоренц, видавництво Penguin Random House / Verso Fiction; The Details («Деталі»), Іа Генберг (Швеція), перекладачка Кіра Йозефсон, видавництво Hachette / Headline / Wildfire Books.

Лауреат цьогорічної Букерівської премії отримає 50 тис. фунтів стерлінгів, які розділить навпіл з перекладачем. Церемонія вручення премії відбудеться 21 травня. 

Андрій Курков вже потрапляв до довгого списку Букерівської премії у 2023 році з книгою “Львівська гастроль Джимі Хендрікса”. До шортліста вона також не пройшла. Лауреатом Букерівської премії 2023 став ірландський письменник Пол Лінч за роман “Пісня пророка”.
Джерело