85-річний пенсіонер із Чернігова в’яже шкарпетки для військових: Скоро вже буде 120 пар – Суспільство

85-річний пенсіонер із Чернігова в'яже шкарпетки для військових: Скоро вже буде 120 пар - Суспільство

Фото: facebook.com/GolosBatkiv

85-річний мешканець Чернігова Борис Іванович Комаров за рік пов’язав для військових 110 пар теплих шкарпеток. В’язати навчився у дитинстві у мами, а після повномасштабного вторгнення вміння стали у пригоді для допомоги ЗСУ. Борис Комаров регулярно навідується до громадської організації “Голос батьків”, розташованої неподалік будинку. Щомісяця Борис Іванович приносить 10 пар, на фронт шкарпетки передають місцеві волонтери.

Подробиці про допомогу ЗСУ, якій не заважає навіть вік та складнощі з пересуванням, Борис Іванович розповів KP.UA.

Близько року тому із чернігівськими волонтерами Бориса Івановича познайомила сусідка Світлана.

– У мене й раніше було бажання допомагати нашим хлопцям. Розумію: військові на фронті в холоді, у багнюці, лазять в окопах – шкода ж їх, хотілося зігріти. Так і вирішив допомагати чим вмію, – розповідає пенсіонер. – А тут сусідка Свєтка якраз мені попалася. Стоїть біля під’їзду, мотає нитки на клубок. Запитав її: “Ти в’яжеш?” Вона відповідає: “В’яжу”. Потім вона мені запитала: “А ви в’язати вмієте?” Кажу: “Так, а що тобі потрібно? Шкарпетки? Я зв’яжу.” Вона каже: “Ні, мені нічого треба, потрібно солдатам”. Кажу: “Солдатам? Ну то я із задоволенням!”

Сусідка відвела Бориса Івановича до волонтерів, там його зареєстрували, дали нитки – почав потроху в’язати. В’язати Борис Комаров навчився змалку. З того часу, каже, зі спицями не розлучався.

– Років із шести любив дивитися, як мама в’язала – так і сам навчився. Займався цим все життя – в’язав речі то дружині, сестрам її, тещі. Якщо хтось просив щось зв’язати, то ніколи не відмовлявся. Тепер з’явилася нагода допомогти хлопцям на фронті.

З моменту появи у громадській організації “Голос батьків”, де збирають продукти, шиють речі для ЗСУ та плетуть маскувальні сітки, Борис Іванович став постійним помічником – щомісяця чернігівський пенсіонер приносить до організації по 10 пар теплих шкарпеток.

– Спочатку в’язав по 6 пар на місяць і відносив шкарпетки до штабу. Потім почав по 10 пар в’язати, щоби було видно: я намагаюся. Так допомагаю солдатам уже рік. За цей час набралося 110 пар. Незабаром віднесу нову партію, буде 120 пар. Шкарпетки солдатам потрібні завжди!

Матеріали Борису Комарову дають у громадській організації, проте, за словами пенсіонера, їх не завжди вистачає.

– Зазвичай мені дають нитки у штабі, якщо їх дістануть. Бувало, нитки закінчувалися – тоді давали обрізки, відходи. Нещодавно з Дніпра надіслали нитки: люди знали, що я займаюся в’язанням, і розуміли, для кого я в’яжу.

За словами чернігівського волонтера, головне, щоб шкарпетки були теплими. Малюнки чи візерунки на фронті не мають значення, хоча вироби Бориса Івановича виглядають ошатно та по-домашньому.

– Головне, щоб хлопцям було тепліше і щоб розмір був відповідним. Для тепла важливо, щоб шкарпетки були маленькими.

85-річний пенсіонер із Чернігова в'яже шкарпетки для військових: Скоро вже буде 120 пар - Суспільство

85-річний пенсіонер із Чернігова в'яже шкарпетки для військових: Скоро вже буде 120 пар - Суспільство

Борис Іванович прийшов до штабу ГО «Голос батьків» та запропонував свої послуги. Фото: facebook.com/GolosBatkiv

Часу на в’язання вистачає

– Я пенсіонер, мені вже 85 років, нікуди особливо ходити не можу: вже тяжко. Схожу до волонтерів віднести шкарпетки – повертаюся додому назад. Іноді в магазин іду потихеньку – і назад ледве-ледь. Майже весь свій час присвячую в’язанню. Нав’язав – і приніс. Куди потім їдуть мої шкарпетки – не знаю. Буває, не спиться – сідаю і в’яжу. Заважати мені нема кому: живу один.

Дружини чернігівського волонтера не стало кілька років тому: померла через ускладнення від коронавірусу. Син живе далеко, приїжджає не часто. Благодійне в’язання стало для пенсіонера втіхою.

– Живу у Чернігові, а сам родом із Казахстану. Приїхав до України 60-го року. Знайшов собі тут подругу, ми побралися, прожили разом 60 років. 2021 року дружина пішла з життя. Тепер живу сам, як вовк. Рідних поблизу мене не залишилося, ніхто до мене не приходить. Іноді приїжджає син, відвідати батька.

У нашому місті поки що спокійно, відключень світла немає – ніхто мені в’язати не заважає. На Чернігівщині Новгород-Сіверський часто обстрілюють. До нас поки що, слава Богу, не доходить.

85-річний пенсіонер із Чернігова в'яже шкарпетки для військових: Скоро вже буде 120 пар - Суспільство

85-річний пенсіонер із Чернігова в'яже шкарпетки для військових: Скоро вже буде 120 пар - Суспільство

Вересень, 2023 – поки що сто шкарпеток, але скоро буде 120. Фото: facebook.com/GolosBatkiv

Крім шкарпеток, Борис Іванович поки що нічого в’язати не планує

Благодійне в’язання стало для пенсіонера втіхою.

– На інші речі зараз немає заявок, а ось шкарпетки потрібні завжди, особливо у холод. Волонтери кажуть, окрім фронту, шкарпетки солдатам потрібні до лікарні. Коли війна закінчиться, в’язатиму для лікарень. Слава Богу, зір поки що дозволяє. На двох очах зробили операцію, лінзи вставляли – так що можу в’язати без окулярів. А якщо не в’яжу, почуваюся гірше, не знаю, яким ділом себе зайняти. В’язання мене відволікає та розважає. Коли в’яжу – на серці спокійно. Розумію: роблю добро для солдатів. Хочеться, щоб війна якнайшвидше закінчилася. А поки вона продовжується, важливо, щоб наші солдати не мерзли, тепло одягалися та зігрівалися, – розповідає Борис Іванович.

Джерело