5 липня — Улянин день: історія, традиції та прикмети свята

Якщо ви самотні, сьогодні є шанс залучити споріднену душу.

В православ'ї 5 липня згадують християнську мученицю Іуліанію. Дата за народним календарем називається Улянин день, інформує Ukr.Media.

Ким була свята Іуліанія?

Є дуже мало перевірених фактів про життєвий шлях цієї святої. Відомо, що за християнську віру вона зазнала мученицьку смерть разом зі своїм чоловіком Галактіоном і сином Сатурніном. Іуліанію з сином спалили на багатті, а чоловіка втопили в морі.

Які в цей день існують обряди і традиції?

Слов'яни 5 липня не приймалися за нові й важливі справи, оскільки їм не судилося успішно завершитися. Люди навіть в поля на роботу не ходили. Всі вирушали на луки і в ліс збирати лікарські рослини.

Через те, що наступного дня (6 липня) — Горпини Купальниці, треба не пропустити його і обов'язково в парну сходити, то напередодні наші пращури заготовляли галузки, з яких увечері в'язали банні віники.

Матеріалу, з якого роблять віник, народ велике значення надавав:

• щоб чоловік з дружиною вічно один одного любили, їм треба попаритись березовим віником;

• якщо людина страждає від пияцтва, її необхідно пошмагати віником з осики;

• а щоб позбутися ворогів і сил організму додати, потрібно брати з собою дубовий віник.

Сьогодні сприятливий день, щоб назавжди розпрощатися з самотністю!

Наші предки дві дати 4 і 5 липня вважали парними Ульянів і Улянин день. Згідно з красивою легендою, 4 липня Ульян по галявинах бігає і розшукує свою Уляну. А вона в цей час прогулюється біля річки або озера, і в дзеркальній водній поверхні собою милується.

На наступний день 5 липня Уляна струшує з себе чаклунські чари і до свого Ульяна поспішає. У народі цю дату днем зустрічей прозвали. Кажуть, що в усьому році це найкращий день, коли є можливість двом одиноким серцям зустріти один одного.

На жаль, у сучасному світі проблема самотності з кожним днем стає все актуальнішою. У людей на першому місці кар'єра, бізнес, робота. Коли їм вибудовувати відносини і обзаводитися родиною.

Спочатку не надають самотньому положенню особливого значення. А коли вже вночі сльози з очей на подушку капають і до болю хочеться до коханої людини притиснутися, ось тоді і розуміють, що час втрачено.

Але шанс упускати не можна. Хоча б спробуйте відшукати в цьому величезному світі споріднену душу. А раптом ваша друга половинка весь цей час теж чекає зустрічі?

Корисні рекомендації

1. Ніколи не дивіться на щасливі подружні пари з заздрістю. Це почуття — бридке, і стане серйозною перешкодою на шляху до вашого щастя.

2. Не намагайтеся знайти ідеального партнера. У свідомості ви створюєте такий образ і шукайте його, а в реальному житті, повірте, принци на білих конях зустрічаються рідко.

3. Не варто у пошуках коханої людини цілодобово зависати на інтернетівських сайтах знайомств. Живе спілкування не замінить жодна соціальна мережа. Частіше виходьте на прогулянки в парк, в кіно або театр, на виставки або в музеї, в басейн або тренажерний зал.

4. Забудьте про почуття самозакоханості, з ним не вийде вибудувати нові відносини. Поменше про себе базікайте, більше слухайте нового знайомого, цікавтеся його життям. Інакше можете відштовхнути від себе людину.

5. Про минулий невдалий досвід забудьте, відкрийте серце для нового кохання.

6. Придбайте талісман від самотності — парні фігурки з авантюрину, гірського кришталю, аквамарину, граната або бірюзи. Також добре допомагає китайський сувенір «інь-янь».

Прикмети погоди на 5 липня

  • Дощ 5 липня — провісник щедрого хлібного врожаю.
  • Якщо на Уляну комарики цілим роєм літають, значить, майбутні дні очікуються сонячні, а погода ясна.

Джерело