18 тисяч кв. км деокупованих територій не становлять мінної загрози — Міноборони

У 2023 році 18 тисяч квадратних кілометрів деокупованих територій України визнали такими, що не становлять загроз з точки зору мінної безпеки, завдяки роботі операторів протимінної діяльності. Ця площа складає 10% від попередньої оцінки забруднення.

Про це повідомив начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міністерства оборони України, керівник Секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності полковник Руслан Берегуля.

«18 тисяч квадратних кілометрів території визначено такими, що не містять доказів забруднення. Тобто, враховуючи проведені заходи нетехнічного обстеження у 2023 році, площу територій, які потенційно забруднені, на сьогодні вдалось зменшити до 156 тисяч квадратних кілометрів», — зазначив полковник.

Нетехнічне обстеження — це робота зі збору та аналізу даних про наявність, тип, розподіл мін та вибухонебезпечних залишків війни для ідентифікації небезпечних територій, щодо яких необхідне проведення подальшого розмінування.

Загалом цього року таким обстеженням охопили 115 територіальних громад сумарною площею понад 50 тисяч квадратних кілометрів.

Зазначається, що початково площу потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами деокупованих територій в Україні оцінювали в 174 тисяч квадратних кілометрів.

Раніше заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомляв, що Міноборони додатково сформували десять батальйонів та три роти розмінування.

Джерело