100-річна мешканка Житомирщини передає ЗСУ продукти та гроші – Суспільство

100-річна мешканка Житомирщини передає ЗСУ продукти та гроші - Суспільство

Фото: suspilne.media

Марині Шиманській із Житомирщини 1 січня 2024 року виповнилося 100 років. Попри свій поважний вік жінка допомагає ЗСУ – то грошима, то продуктами. Каже, нічого не шкодує, бо зараз головне – наша перемога. Про це йдеться у сюжеті “Суспільного”.

Марина Шиманська народилася в селі Берестівка на Житомирщині  До села Глибочок переїхала 50 років тому, коли вийшла заміж вдруге. Жінка й досі пам’ятає Голодомор. Розповідає, що в них родина була велика, шестеро дітей, а їжі на всіх не вистачало. Їли невеликими шматочками те, що зміг купити батько.

Про початок німецько-радянської війни жінка розповіла як про неочікувану подію. Тоді повз село, де вона жила, проїхали німці на танках, стріляли.

Марина Шиманська закінчила п’ять класів школи і з дитинства працювала в колгоспі. Після війни, говорить, сіяли льон.

Пам’ятає Марина Шиманська і день, коли проголосили Незалежність України. Каже, радість була неймовірна.

Зараз Марина Шиманська живе із 77-річною донькою Тамарою. Жінка розповідає, що вони із дочкою, як і більшість українців, намагаються допомагати ЗСУ.

– Даємо їм, що маємо. Даємо їм їсти, яка копієчка лишня – віддаємо. Я казала дочці: “Віддай гроші, я отримаю пенсію. Дай на війну грошей. Може картоплю будуть ходить збирати, як колись збирали. То дай це відро картоплі. Даємо, що в кого є , – каже 100-річна Марина Шиманська.

85-річний пенсіонер із Чернігова в’яже шкарпетки для військових. За рік він нав’язав для військових 110 пар теплих шкарпеток. В’язати навчився у дитинстві у мами, а після повномасштабного вторгнення вміння стали у пригоді для допомоги ЗСУ.  Волонтер із Буковини, який пересувається на інвалідному візку, робить турбопічки для ЗСУ.

100-річна мешканка Житомирщини передає ЗСУ продукти та гроші - Суспільство

Джерело